Prírodná kozmetika dokáže vyriešiť všetko

Sú rôzne príbehy, ako sa ľudia dostanú k prírodnej kozmetike. Najčastejšie sa však stretávame s tým, že už mladé deti trpia na kožné alergie, ekzémy či iné nepríjemné následky od nezdravej kozmetiky, či dokonca produktoch, ako sú plienky. Nielen dospelí sa tak stávajú obeťami kozmetických firiem. Preto sa mnohý snažia urobiť radikálnu zmenu vo svojom živote. Najčastejšie nesiahajú po zmene stravy, ale po zmene kozmetiky, ktorú používajú.
Veľa preparátov na vlasy, pokožku alebo nechty obsahu kopec parabénov, silikónov a rôznych derivátov ropy. Ako to pôsobí na telo? Dráždivo a alergicky. Telo sa začne brániť a keď produkt používame aj napriek rôznym reakciám, po čase sa môže vyskytnúť chronický problém.

mýdlo

Prírodná a účinná

Na Slovensku, ale aj u našich susedov existuje niekoľko podnikateľov, ktorí sa rozhodli, že nebudú bábkami v rukách predajcov a začali si vyrábať vlastné produkty. Snažia sa o nezávadnosť a stopercentné prírodné produkty. Proces výroby nie je ťažký, preto sa pozornosť venuje surovinám a ich účinkom na naše telo. Čo také ponúkajú? Najčastejšie sú to mydlá. S nimi ste sa už určite stretli. Okrem klasického použitia na telo, sa mnoho z nich odporúča aj na vlasy a tvár. Ľudia sami potvrdzujú ich účinnosť a sú naozaj prekvapení, že dokážu pomôcť citlivej pleti ako aj s ekzémom.

levandule

Ďalšia populárna vec, ktorú sa rozhodnú mnohí používať je prírodná zubná pasta. Tá je narozdiel od tej z klasického obchodu bez chemických prísad. Šetrí zubnú sklovinu, ako aj ďasná. Oleje zas dokážu zázraky v každodennom používaní. Taký šípkový olej je ideálny na zamedzenie vrások bez nežiadúcich účinkov.
Aké suroviny by ste mali vyhľadávať? Záleží aj od vašich potrieb. Všeobecne uznávanou ingredienciou je kokos. Ten je výživný, nespôsobuje alergiu a môžete ho použiť na čokoľvek. Ďalej je tu mäta, ktorá je antibakteriálna a osviežujúca. Papája zas dokáže vyliečiť akné, rovnako ako mydlá s prímesou čierneho uhlia. Táto receptúra pochádza z Afriky, je stará a overená. Preto si vyslúžila doslova celosvetové šialenstvo medzi mladými ľuďmi.

Prírodná kozmetika dokáže vyriešiť všetko
4.1 (82.22%)9