Ideálna terasa

Experimentovanie s terasou

Ak máte pred domom, chatou či chalupou málo miesta, prípadne nechcete terasou zatieniť spodné okná, experimentujte s úrovňami, respektíve potiahnite terasu smerom nadol. Každý kút takejto terasy bude mať svoju vlastnú zvláštnu atmosféru, funkčnosť aj využitie. A okrem toho sa zbavíte bežného schodiska k vstupným dverám.

balkon

Krása zábradlia

Zábradlie nielen zaisťuje bezpečnosť terasy ale predstavuje tiež veľmi dôležitý dekoratívny prvok. Nechajte teda svoju myseľ zapnutú na plné obrátky a venujte svoju pozornosť aj najmenším detailom. Pamätajte však na to, aby zábradlie terasy dizajnovo korešpondovalo s okolitým prostredím aj domom samotným. Hovorí sa, že krásne zábradlie dokáže premeniť aj tú najbežnejšiu terasu na terasu úžasnú.

Hra s farbami

Budete príjemne prekvapení keď uvidíte, ako vaša terasa v prípade, že je farebne zladená s koncepciu domu oživí a aktualizuje celkový vzhľad vášho bývania. V modernej architektúre existuje už niekoľko rokov termín „prijateľná gýčovitosť“. Toto je jeden zo spôsobov, akým sa dá uviesť to v praxi.

plot

Zastrešenie terasy

Nesprávne vyhotovené zastrešenie terasy môže pokaziť celú vašu snahu o vytvorenie útulného vonkajšieho kútu vášho domova. Venujte mu teda maximálnu pozornosť. Potom vás strieška nebude chrániť len pred dažďom a slnkom ale transformuje sa do krásneho otvoreného priestoru v prístavbe tvoriacej ďalšiu miestnosť.

Terasa s výhľadom

To by mal byť základ každého konceptu terasy. Výhľad na okolitú prírodu poskytuje duševný relax a pokoj. No funguje to aj naopak: Príroda s výhľadom na terasu – okrasné kvetinové záhony pred terasou a kvety v nádobách priamo na nej – to všetko zharmonizuje náladu a spojitosť terasy s okolím.

 

 
Výzdoba terasy

 

Použite svoju fantáziu a pridajte na terasu vlastné dekoratívne prvky aj keby sa v štádiu konceptu javili ako šialené. Inšpirujte sa aj vy a majte https://www.aktivko.sk/dokonale-zabradlie-pre-balkony-terasy-aj-schody/.

 

Ideálna terasa
5 (100%)2