Blíži sa čas dvoch kolies

Zimná atmosféra sa bude pomaly chýliť ku koncu. Ale hoci ešte neustúpila, už na cestách môžeme stretnúť dvojkolesových účastníkov cestnej premávky. Čo je to za fanatikov?
Sú to ľudia, ktorí sa už nevedia dočkať teplých jarných a letných dní. Tak okamžite, ako sa čo len trochu oteplí, sadajú na svoje stroje a vyrážajú na ešte poriadne nevyschnuté cesty od soli. Cyklisti.

kolo

Zažili ste aj vy ten pocit slobody?

Čo tak láka týchto ľudí, aby opustili pohodlie vykúreného bytu, ale nechránení pred vetrom a zimou už teraz sadli na bicykel a vyrazili na cesty? Odpoveď na túto otázku môže pochopiť len ten, kto už niekedy zažil ten pocit slobody, ktorý so sebou prináša tento šport. Znie to možno neuveriteľne. Keď však sedíte na bicykli a máte nohy na pedáloch, pod sebou asfalt a pred sebou dlhé kilometre trasy, chytá vás akýsi zvláštny pocit očarenia. Možno niektorí z vás teraz povedia, že autom sa ďalej dostaneme a sme predsa taktiež slobodní? Táto sloboda však nespočíva v rýchlosti, ako sa dopravíme do cieľa. V takom prípade by jednoznačne cyklistika nemala význam. A taktiež tu ani nejde len o posilňovanie, pretože to si môžeme radšej sadnúť v nejakom fitnescentre na stacionárny bicykel. Je to presne o tom, že cítite ten pocit vetra a rýchlosti na vlastnej koži.

jízdní kolo

Stojí to za to riziko?

Nuž, zjavne to stojí. Okrem toho, pokiaľ cyklista zachoval všetky bezpečnostné opatrenia a je patrične skúsený, dokáže toto nebezpečenstvo veľmi dobre eliminovať. Napriek tomu sa však z času na čas stávajú nehody. No v mnohých prípadoch ich majú za príčinu neopatrní a nedisciplinovaní šoféri a nie práve cyklisti. Pokiaľ ste už niekedy sedeli na bicykli, veľmi dobre si uvedomujete svoju zraniteľnosť a viete, čo máte robiť a ako sa máte správať na cestách.
Kto chce pochopiť cyklistov, musí sám sadnúť na bicykel a vydať sa po ďalekých cestách do svojho vytýčeného cieľa. V opačnom prípade si bude len ťukať na hlavu a nadávať na „nerozumnosť“ týchto ľudí.

Blíži sa čas dvoch kolies
4.3 (85.71%)7